מחברת ספירלה מנייר ממוחזר RePaper של נייר חדרה – ביקורת

מחברת נייר ממוחזר RePaper

לגמרי במקרה מצאתי את עצמי בסניף נטוש וכעור של אופיס דיפו בתל אביב. די הופתעתי שאופיס דיפו עדיין קיימת, ונכנסתי לבדוק מה חדש.

ובכן – לא הרבה. הסניף מבולגן, יש בו עובד אחד שלא יודע מה קורה איתו והתחושה הכללית היא של חנות לא רלוונטית שנתקעה בסוף שנות התשעים.

נקודה מעניינת אחת היתה התגלית שעליה אני כותבת את הביקורת היום – מחברות ודפדפות מנייר ממוחזר, תוצרת נייר חדרה הישראלית, תחת המותג RePaper.

הברדק באופיס דיפו גרם לי לקחת מחברת שורה ודפדפת משובצת בגודל (9.90 ש"ח לכל אחת, גודל A5) ולהימלט מהמקום בבעתה. אבל, מסתבר שלא צריך לסבול בחנות המכוערת של אופיס דיפו כדי לקנות את מוצרי RePaper, מכיוון שיש לנייר חדרה חנות אונליין שמציעה מגוון מוצרים חביב שנראים יפים, חדשניים ומפתים, כולל מחברות פרימיום, נייר להדפסה וכלי כתיבה.

ואיך המחברת?

קודם כל, הקונספט של 100% נייר ממוחזר ראוי לשבח, אם כי בוודאי לא מדובר במוצר ייחודי. על פי המצוין על המחברת, היא מיוצרת ללא שימוש בכימיקלים או אמצעי הלבנה.

הכריכות עשויות מקרטון סטנדרטי ועבה יחסית, ומעוצבות בצבעים חביבים. הצבע החום מזכיר קצת מחברות ישנות של דפרון. לבלוק הכתיבה המשובץ יש גב עבה ומסיבי, כיאה וכיאות לדפדפת איכותית. הנייר עצמו רך, עם פיניש מט, ונותן תחושה קצת וינטג'ית. צבע הדף עצמו כהה יחסית, כמעט חום בהיר, והוא אינו בצבע אחיד (המון נקודות צבע קטנות) מה שיכול להפריע לכתיבה בעיפרון, למשל (ראו דוגמאות כתיבה למטה).

למרות היותו נייר ממוחזר, מדובר בנייר איכותי. הדיו לא זולגת לצד השני של הדף, גם כאשר משתמשים בעטים-טושים או עטי ג'ל. בנוסף, לא ניתן לראות Feathering של הדיו במהלך הכתיבה – אינדיקציה לנייר צפוף ועבה יחסית. מצד שני, הדיו לא נספגת היטב ובמהירות בדף, ועלולה להימרח בשניות הראשונות אם לא נזהרים.

דוגמאות כתיבה RePaper

בסך הכל מדובר במחברת/דפדפן נחמדה מאוד, ובחירה טובה למי שמעדיף מוצרים ידידותיים לסביבה. המחיר באופיס דיפו יקר יחסית, אולם בחנות של נייר חדרה אפשר להשיג את המחברת ב-7.80 ש"ח, ולקנות מוצרים נוספים (משלוח חינם בקנייה מעל 120 ש"ח).

טוב לדעת שחברות ישראליות מייצרות דברים מעניינים בתחום הנייר וכלי הכתיבה, וכמובן שאמשיך לעקוב ולחפש מוצרים חדשים.

פרטים טכניים

שם המוצר: מחברת ספירלה מנייר ממוחזר בהיר A5 שורות // בלוק ספירלה מנייר ממוחזר בהיר
סוג: מחברת ודפדפת, ספירלה, 72 עמודים
משקל נייר: 75 גרם
ארץ ייצור: ישראל
חבילה או בודדים: ניתן לרכוש בחבילה או בודדים
מחיר: 7.80-9.90 ש"ח
חנות/אתר: RePaper

צילומים: רויטל סלומון

.