אמנות לחסרי כשרון: קיט יצירה למבוגרים

זו לא בושה, אין עם זה שום בעיה. מסתובבים בינינו אנשים שאין להם שום יכולת אמנותית, אבל ממש. פשוט כלום ושום דבר. אני ביניהם, ואני נושאת את אות הקלון הזה בגאון רב. מה לעשות, פשוט אין לי את זה. תמיד רציתי לצייר, לפסל, ליצור דברים יפים, אבל אין לי חוש יצירתי או כשרון ציור, ואני פשוט גרועה בזה.

הרצון ליצור בוער בכם, אבל אתם לא יודעים אפילו לצייר קו ישר? אל חשש – יש פתרונות: קיטים ליצירה. כל מה שצריך לעשות זה למלא אחר ההוראות, לצבוע לפי מספרים או להדביק דברים במקום שבו אומרים לכם, ובסוף תהיה לכם יצירה. אמנם לא יצירת מופת, אבל יצירה.

צחוק בצד, הקיטים האלה גם מהווים תעסוקה נחמדה, אפילו ריפוי בעיסוק, והם לא יקרים (קנו רק באמזון – אל תנסו לקנות בישראל, המחירים פי 2-3 ואלה אותן ערכות), ובעיקר – הם כיפיים וקלילים ולא מצריכים שום כשרון אמנותי (שאין לנו). הנה קיטים ליצירה לאנשים נטולי חוש אמנותי:

תמונת צמר – אריגה בצמר – Latch Hook – קשירה עם וו

חפרתי הרבה בגוגל ובחנויות לתחביבים בניסיון להבין איך קוראים ל-Latch hook בעברית, אבל לא מצאתי תשובה חד משמעית (אריגה בצמר, קשירה בצמר, אריגה עם וו, תמונת צמר…). בשנות השמונים היו המון קיטים כאלה לילדים בשוק, אבל בשנים האחרונות זה הרבה פחות נפוץ בארץ. באמזון, לעומת זאת, יש המון!

אין צורך בכישורי סריגה בקיט היצירה הזה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכניס חתיכות קטנות של צמר לוו מיוחד ולמשוך. יש מגוון עיצובים מרהיב לכל טעם, ואתם יכולים "לסרוג" תמונה, כרית קטנה, שטיח ועוד. יש קיטים שמתאימים לילדים, והם קטנים מאוד עם דוגמאות פשוטות, ויש קיטים מורכבים שמתאימים למבוגרים בעלי סבלנות. זה בעצם סוג של צביעה לפי מספרים – אבל עם צמר.

הנה כמה קיטים מגניבים שאפשר לקנות באמזון:

צביעה לפי מספרים

תמיד רציתם לתלות על הקיר ציור אורגינלי שלכם? בעסה לכם, כי אתם לא יודעים לצייר. הכי קרוב שתגיעו, זה באמצעות אחד הקיטים לצביעה לפי מספרים. מקבלים קנבס, צבעים אקריליים ומכחול קטן, ומתחילים לצבוע לפי המספרים. תמונות מורכבות ידרשו מכם לא מעט עבודה והרבה דיוק, כי יש חלקים מאוד קטנים שצריך לצבוע. מצוין לימות החורף ולאנשים בעלי סבלנות מרובה.

קיטים לצביעה לפי מספרים

המגוון באמת עצום. פשוט חפשו באמזון paint by numbers והוסיפו את הדוגמא שאתם רוצים (למשל, flowers, cats, horses, van gogh…)

ציור יהלומים

אין כמו מיתוג. יהלומים אין כאן, אבל המון המון חתיכות פלסטיק זעירות – יש ויש. בדומה לצביעה לפי מספרים, אתם מקבלים גיליון נייר דביק-קלות עם מספרים ואותיות, שמתאימים לפיסות הפלסטיק הזעירות. באמצעות "עט" מיוחד, מדביקים את ה"יהלומים" במקום הנכון, ובסוף מתקבלת תמונה.

סיכוי טוב שבסופו של התהליך תרגישו כמו מדפסת סיכות, אבל אם יש לכם סבלנות, בסוף תצא לכם תמונה מדליקה ובוהקת. גם כאן, יש עיצובים מעניינים ומורכבים. מומלץ לנסות קודם קיט קטן וקליל, כדי לראות אם בכלל סגנון היצירה הזה מתאים לכם. למשל, ציור היהלומים הקטן הזה של בייבי יודה, יכול להתאים לניסיון ראשוני (וגם לילדים).

ציור יהלומים בייבי יודה

אם הקונספט מצא חן בעיניכם, תוכלו להתקדם לקיטים מורכבים שדורשים הרבה יותר עבודה. הקיטים האלה זולים ממש, ומחירם לרוב לא עובר את ה-20 דולר. רובם נמכרים בפחות מ-15 דולר. חיפוש של diamond painting באמזון ייתן לכם אפשרויות בלי סוף.

ערכות יצירה שונות למבוגרים

ערכת יצירה – סוקולנטים מלבד

 

ערכת יצירה בחוטים

 

ערכה ליצירת נרות

ערכה ליצירת קערות נייר

 

 

.