עט כדורי חד פעמי Schneider Slider Edge XB – ביקורת

עט שניידר סליידר אדג' XB

כמו במכוניות ובמכונות כביסה, גם כשזה מגיע לעטים, אי אפשר להתעלם מאיכות המוצרים שמגיעים מגרמניה.

עטי שניידר מיוצרים כבר משנת 1945 (החברה החלה את דרכה כחברה לייצור ברגים וחלקי חילוף), אבל נתקלתי בהם בישראל רק במהלך השנתיים האחרונות. את השניידר הראשון שלי קניתי בחנות מוצרי הכתיבה לרנר, והוא בהחלט מצא חן בעיניי. מאז אני מלקטת ומנסה עטי שניידר שונים.

הפעם, אסקור עט כדורי חד פעמי מבית שניידר, שנקרא Slider Edge XB.

העט שקניתי כאן מגיע בצבעי המותג הסטנדרטיים של שניידר – כחול ותכלת – אבל אפשר למצוא אותו אונליין במגוון צבעים ועוביים. ה-Edge הוא הוא בעל גוף משולש. לא ניתן לפתוח את העט כדי להחליף מילוי, והוא מגיע עם פקק פלסטיק פשוט, ללא תפס. העיצוב המשולש הופך את העט לנוח לאחיזה, כמו גם החומר הגמיש המצפה אותו. החוד עבה במיוחד, לדעתי יותר מ-1 מ"מ (במפרט העט לא כתוב בדיוק מה העובי), מה שעלול להרתיע חובבי חודים דקים.

עט שניידר סליידר אדג' XB

הכתיבה בעט חלקה מאוד ונוחה, הודות לדיו ייחודית לחברה, שנקרא ViscoGlide. זוהי דיו היברידית שמשלבת דיו רגיל וג'ל, ומטרתה לנצל את היתרונות של שני סוגי הדיו – לספק חוויית כתיבה חלקה (דיו ג'ל) וייבוש דיו מהיר (דיו רגיל). ואכן, הדיו מתייבשת במהירות ואינה נמרחת על הנייר. העט קל משקל, בהתאם להיותו עט פלסטי פשוט – חיסרון בולט בעיניי. הוא גם משמיע רעשים וקרקושים לפעמים, מן הסתם בגלל החלקים הפנימיים. העט נחמד מאוד למשימות כתיבה קצרות, אבל לא נוח בכתיבה ארוכה. המחסור בתפס והפקק הפלסטי הסטנדרטי, הופכים את העט הזה בעיניי לעט שולחני נחמד ולא לעט שכדאי לקחת לכל מקום.

פרטים טכניים

שם העט: Schneider Slider Edge XB
סוג: כדורי חד פעמי (עם פקק)
צבעי דיו: כחול
עובי: עבה, יותר מ-1 מ"מ
ארץ ייצור: גרמניה
חבילה או בודדים: בודדים
מחיר: שקלים בודדים
חנות/אתר: אמזון, Cult Pens.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *