עט Schneider One – ביקורת

עט שניידר ONE

שניידר מגדירים את השניידר וואן כ"סופר רולר" – עט שאמור לספק כתיבה חלקה במיוחד, ללא מאמץ, עם חוד המשלב פלסטיק ומתכת. לעט יש מנגנון ויסות דיו המשווה לחצים ומבטיח שימוש בדיו עד הטיפה האחרונה. הדיו אמורה להיות חסינה למים, והעט לא אמור להתייבש גם אם משאירים אותו פתוח יומיים או שלושה.

עד כאן הצהרות דרמטיות – ועכשיו לביקורת קצרה.

העטים של שניידר בדרך כלל לא שגרתיים. הדיו איכותית, הם מספקים כתיבה חלקה, אבל עדיין לא נתקלתי בעט שניידר שמתאים לכתיבה ארוכה. גם במקרה דנן – העט Schneider One – בולטים המאפיינים הרגילים של שניידר: עט בעיצוב קצת שונה מהרגיל, עם דיו שזורמת ומאפשרת כתיבה חלקה ונעימה. התחושה היא של עט טוש חלקלק, ולא ממש מרגישים את הרולר.

העט עשוי פלסטיק מצופה גומי והוא קל משקל. על הפקק יש תפס מתכת סימפטי. העט עבה ולא מתאים למי שחובב עטים דקיקים. המאחז מצופה בגומי מחורץ שמונע החלקה, אבל לא התלהבתי מהתחושה שלו ביד.

הדיו אכן מספקת כתיבה חלקה, זורמת ומרחפת. ממש לא צריך לגעת בדף, ובוודאי לא צריך להפעיל לחץ כדי לכתוב. הדיו בצבע כחול-סגול. פיצ'ר מיוחדבעט זה הוא מילוי נוסף, שכלול כבר בגוף העט – נחמד וחסכוני.

חיסרון גדול – הדיו נמרחת ולוקח לה מספר שניות רבות להתייבש באופן מוחלט.

עט שניידר ONE בדיקת כתיבה

משקלו הקל של העט והדיו הנמרחת לא מאפשרים לי להגדיר אותו כעט איכותי במיוחד, וגם לא ככזה המיועד לכתיבה ארוכה. הוא סימפטי ונחמד, ומתאים למי שאוהב לכתוב בלי להפעיל בכלל לחץ על הדף. עט טוב לשרבוטים קצרים, הדורש משנה זהירות בשימוש וזמן ייבוש משמעותי יחסית לדיו.

שם המוצר: עט Schneider One
סוג: עט רולר עם מכסה
ארץ ייצור: גרמניה
חבילה או בודדים: בארץ נמכרים בבודדים, באמזון אפשר לקנות חבילה.
מחיר: 18 ש"ח ב-"קצת אחרת", כ-37 דולר לחבילה של 10 באמזון, כולל משלוח.
חנות/אתר: קצת אחרת, אמזון

 

.