פנקס תוצרת ישראל ופולדר תכול מסתורי

את הפנקס האדום הזה קניתי לפני שנים רבות בשוק פשפשים כלשהו. הצבע והעיצוב מצאו חן בעיניי וגם סיקרנה אותי העובדה שהוא תוצרת ישראל.

פנקס תוצרת ישראל

לפני זמן מה, יצא לי להיתקל גם בקופסה בעיצוב דומה, הכולל עיגול רקום בולט. והיום מצאתי את הפולדר התכול הזה בשוק הפשפשים ברחבת גבעון בתל אביב. המוכר אמר לי שמדובר במוצר של חברת משכית. לצערי, אני לא מצליחה לאמת את האינפורמציה הזו. משכית היתה חברת אופנה ישראלית שפעלה משנות החמישים ועד אמצע שנות התשעים (לאחרונה החיו מחדש את המותג ואפילו יש להם אתר אינטרנט, ועוד ב-https. פאק יה). לפי המידע שהצלחתי למצוא, החברה ייצרה גם תכשיטים, ארנקים, "מתנות", ועוד כל מיני מוצרים, ובהחלט יכול להיות שמוצרי עור או ציוד משרדי מעוצב היו חלק מהליין שלה. עם זאת, לא הצלחתי למצוא שום סימוכין לכך.

חיפשתי בארכיון העיתונות היהודית וגם באוסף התצלומים הלאומי. חיפשתי גם בספריה הלאומית. חיפשתי בגוגל קשר כלשהו בין משכית ופנקסים, וגם חיפשתי פנקסי וינטג' ישראלים באיביי, שם מצאתי בעיקר פנקסים של בולי מזון ופנקסי הסתדרות.

היום גם שמתי לב לראשונה שעל הפנקס מוטבעת האות "מ". חיפשתי את הלוגו המקורי של משכית, והממצא היחידי שהעליתי בחכתי הוא לוגו מחלון הראווה של החנות, שאותו איתרתי בתמונה שהייתי צריכה להפוך (תוך שאני ממלמלת "Enhance"):

לוגו חברת משכית

הלוגו הזה לא מופיע בשום מקום על הפנקס או הפולדר שלי, אבל כן מופיעה בו האות "מ", ואולי זה מרמז שאכן יש קשר כלשהו.

בינתיים אין לי תשובות חד משמעיות, ואני ממשיכה לחקור בעקבות התעלומה. אם יהיו גילויים מרעישים – אעדכן. אם למי מכם, הקוראים, יש במקרה מוצרים כאלה בבוידעם או אולי מידע נוסף בנושא – דברו איתי!

תגובה אחת על “פנקס תוצרת ישראל ופולדר תכול מסתורי”

  1. שושי :

    נסי לשאול את רות דיין, שתהיה בריאה, או את בתה יעל , כנ"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *