יריד מוצרי נייר בקניון גבעתיים: קטן אבל חביב

נראה שעם קדחת הבולט ג'ורנל והיצירה, תעשיית מוצרי הנייר וכלי הכתיבה תופסת תאוצה בישראל. אפשר לראות כבר לא מעט חנויות ייחודיות, שמוכרות מוצרי נייר (מחברות, פנקסים, פתקי ממו ושאר דפים) שמיוצרים בעבודת יד, ביחד עם יבוא של כלי כתיבה מעניינים מכל העולם.

השבוע נערך יריד נייר בקניון גבעתיים. היריד אורגן על ידי חברת מומנטו, והשתתפו בו שלל חנויות: הסטודיו של טלי בר, PULP, מוזה ודיו, Karniti, FineNSimple, Happy Tables by Advash, אנימו א"ב, הסדריה ועוד.

ביקרתי היום (יום שישי) בקניון כדי לראות אם עוד אפשר לפתות אותי לקנות מחברות (ספויילר: אפשר גם אפשר), למרות שאני ממש לא צריכה עוד מחברת לאוסף הפסיכי שכבר יש לי בבית.

האמת שלקרוא לעסק הזה "יריד" זו הגזמה פרועה. היו כמה דוכנים נחמדים מאוד, עם מגוון מוצרי נייר שכללו בעיקר מחברות, דפי עטיפה, וואשי טייפ, קצת כלי כתיבה ושאר מוצרי נייר מוכרים. חלק מהחנויות היו מוכרות לי, אבל שמחתי לגלות שתיים שלא נתקלתי בהן קודם – הסדריה, ואנימו א"ב.

אנימו א"ב היא חנות אטסי חמודה להפליא, שבה נמכרים מוצרי נייר כמו מחברות, כרטיסי ברכה, מגנטים, כרטיסי אותיות ועוד. התמה השלטת של האיורים על המוצרים היא בעלי חיים וניכר שם קו עיצובי ברור ומקסים. קניתי משם שתי מחברות (מבצע של שתיים בחמישים שקל) – אחת עם ציורים של ציפורי ישראל (שלדג לבן חזה, נקר, סיקסק, עורבני, דוכיפת ועוד) ואחת עם ציורי פטריות חביבים. מדובר במחברות דקות יחסית, מהודקות במהדקים פשוטים, עם כריכה עבה יחסית. הדפים סטנדרטיים אך נעימים, ומאוירים בפינות בהתאם לעיצוב המחברת.

מחברת ציפורים אנימו אב

הסדריה היא חנות אולד סקול אמיתית, המנוהלת על ידי חיים, איש דפוס עם ניסיון של 40 שנה בתחום, וענת, שאוהבת מאוד מוצרי נייר (מי לא?!). החנות ממוקמת בכפר קיש, ויש להם גם חנות אונליין. הסדריה מציעה למכירה מגוון גדול של ניירות רגילים ומעוצבים, כריכות, חותמות וכלים ליצירת מחברות בכריכה קשה. החנות מציעה גם סיורים וסדנאות, ומדובר בצמד אנשים מקסימים שנהניתי להכיר.

מחברת ספירלה הסדריה

מהסדריה קניתי פנקס ספירלה עם עיצוב ציפורים (למה לאף אחד אין סוסים?!) ומחברת ספירלה, שעליה גם הודבק חותם נחמד עם השם שלי באותיות כסופות. הפנקס עלה 20 שקלים, והמחברת – 45 שקלים. הדפים חלקים ונעימים, אם כי מעט דקים לטעמי.

הקניון היה צפוף כיאה ליום שישי, ונראה שהיריד נחל הצלחה. אני מקווה שהתחום ימשיך להתרחב ולהתפתח בארץ. לחיי הנייר שבדרך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *