מחברת ספירלה Notte של Asdefter – ביקורת

הביקורים שלי באופיס דיפו נדירים מאוד ומתרחשים רק כאשר אני נמצאת במקרה במרחק הליכה מסניף שכזה. ההיצע שם לא מעניין ולא זול, ואת רכישות העטים, המחברות והציוד המשרדי שלי אני מבצעת בחנויות ראויות יותר.

לפני מספר ימים מצאתי עצמי באזור רמת החייל, שם מצוי סניף מתבקש של הרשת, שמן הסתם משרת את המשרדים הרבים שבסביבה. מכיוון שעברו 4 או 5 שנים מאז שרכשתי חבילת נייר למדפסת, נכנסתי כדי לעשות סיבוב.

מעבר להיצע הרגיל והמוכר, נתקלתי גם בכמה מחברות ספירלה עם השם הבלתי מוכר – Notte. למרות המחיר היקר והעובדה שהן היו סגורות בצלופן (מה שלא מאפשר לבדוק את איכות הדפים), החלטתי להקריב את מעותיי ולרכוש אחת, לטובת ביקורת בבלוג.

חיצונית, המחברת חביבה – הכריכה עבה וצבעונית (רכשתי מחברת אדומה) והספירלה עשויה מפלסטיק שקוף למחצה.

מחברת ספירלה NOTTE

המחברת מיוצרת על ידי חברה טורקית בשם Asdefter, שמתגאה באתר פלאש מזעזע שגם ב-1996 לא היתה לו הצדקה קיומית.

כאשר פותחים את המחברת, אפשר מיד להבחין שמדובר במוצר נחות, לאור איכות הדפים הנמוכה. הדפים אמנם לא דקים, כמו במחברות סיניות שנפוצות בארץ בשנים האחרונות, אבל הנייר גס ולא נעים, איכות ההדפסה של המשבצות לא אחידה והכתיבה על הדפים לא מרשימה בנוחותה. כאשר ניסיתי לכתוב בעט נובע (פאברקאסל, עם דיו של ווטרמן), העט החליק והאותיות יצאו מקוטעות – עדות ברורה לאיכות גרועה של הנייר. הדפים העבים מנעו, לפחות, זליגה של הדיו לצד השני. הדיו בעטי רולר התייבשה מהר על הדף ולא נמרחה.

מחברת notte אופיס דיפו הדגמת כתיבה

הדפים, כאמור, משובצים, עם מעין Header של שורות בחלק העליון. שילוב מעניין, שמזכיר אולי Bullet Journal. בשולי הדף יש קווקווים (מיקרופרפורציה) המאפשרים תלישה נוחה של העמודים.

מחברת ספירלה חלק פנימי משובצת

אגב, אם תחפשו בגוגל Notte notebook, תראו שיש מחברות רבות המתהדרות בשם הזה, רובן נראות טוב יותר מהמוצר שנמכר באופיס דיפו, מה שמעורר תמיהה לגבי סימן ה-Registered Trademark שמופיע ליד השם שמודפס על כריכת המחברת.

לסיכום: מוצר נחות במחיר מופקע. לא מומלץ.

פרטים טכניים

שם המוצר: מחברת ספירלה משובצת Notte של Asdefter
סוג: מחברת ספירלה
ארץ ייצור: טורקיה
חבילה או בודדים: בודדים
מחיר: 19.90 ש"ח
חנות/אתר: אופיס דיפו

 

3 תגובות על “מחברת ספירלה Notte של Asdefter – ביקורת”

 1. תמיר מונדר :

  האם יש לך המלצה על מותגים של מחברות איכותיות? רצוי לא יקרים.

  תודה לך מראש, גברת כרישה.

  • רויטל, עטולוגית :

   אני מאוד אוהבת את המחברות של Rhodia, שאת חלקן אפשר להשיג בחנויות בארץ. גם Castelli האיטלקי הוא מותג לא רע בכלל.

 2. תמיר מונדר :

  תודה רבה ושבוע טוב