האם נמצא הגאדג'ט שיכול להחליף את המחברת?

remarkable-e-reader-writer

מסכי המגע והקוראים הדיגיטליים נמצאים איתנו כבר די הרבה זמן. לרובנו יש סמארטפון, טאבלט, שעון חכם או קינדל, או את כולם. מדובר בגאדג'טים ששינו את הדרך שבה אנו חיים וצורכים תוכן ומדיה. אז נייר דיגיטלי יש לנו. מה לגבי העט הדיגיטלי?

העט הדיגיטלי היה קיים עוד קודם לכן, אפילו לפני מסכי המגע המשוכללים. מגוון מכשירים הציעו סטיילוס (עט חרט), שבאמצעותו אפשר להקליק, לכתוב, לסמן ולצייר על מסכים שונים, ברמות שונות של דיוק ואיכות.

למרות זאת, נראה שעדיין לא נמצא החיבור המושלם בין שתי הטכנולוגיות, חיבור שיחליף את המחברת והעט. רוב הסטיילוסים הטובים מיועדים לעבודות גרפיות דיגיטליות, תוכנות זיהוי הכתב עדיין לא עושות עבודה מושלמת, והקוראים הדיגיטליים לא מספיק חזקים כדי לשמש פלטפורמה ליצירת תוכן, מה גם שרוב האנשים קונים אותם כדי לקרוא ספרים, ולא כדי לכתוב סיפורים.

היום נתקלתי במוצר בפיתוח שנקרא reMarkable, שמתיימר להיות התחליף האידיאלי לעט ולמחברת – מדובר בקורא דיגיטלי דוגמת קינדל, שעובד עם סטיילוס ואמור לספק חוויית כתיבה מושלמת ואיכותית, כולל חיבור בסיסי לאינטרנט, אפשרות לקרוא ספרים דיגיטליים, חיי סוללה מרשימים ואחסון של 8 ג'יגה, שאמורים לאפשר שמירה של כ-100 אלף עמודים, לטענת המפתחים. מערכת ההפעלה שלו היא בקוד פתוח, מבוססת לינוקס. הרימרקבל אמור להיות מושק בספטמבר 2017 והוא מוצע כעת באתר במחיר של 429 דולר, לא כולל משלוח.

המכשיר לא כולל תוכנת זיהוי כתב, או בכלל אפליקציות כמו אימייל או מדיה חברתית. לדברי המפתחים, הוא מיועד לקריאה וכתיבה ממוקדות, ללא הפרעות.

האם מדובר בתחליף האולטימטיבי למחברת ועט, או שיהיה זה עוד ניסיון כושל? קשה להעריך מוצר כזה בלי בדיקה יסודית – האם תחושת הכתיבה נעימה מספיק? האם נוח לכתוב עליו בזוויות שונות? איך הוא בסוגי תאורה שונים? האם הוא עמיד מספיק כדי לטלטל אותו בתיק באופן קבוע ועוד. כנראה שנחכה לספטמבר ונראה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *