ציוד משרדי וינטאג'

ציוד משרדי וינטאג'

שיטוטים בבלוגים העוסקים בכלי כתיבה הבוקר, הובילו אותי לנישה מעניינת – ציוד משרדי וינטאג'. לא מדובר על אספקה משרדית רגילה שנראית כמו מוצרים של פעם, אלא ממש כלי כתיבה וציוד משרדי שיוצרו לפני עשרות שנים, ונמכרים במצב טוב גם היום.

יש חן מיוחד בעטים, מחברות ושלל ניירות שיוצרו בשנות השישים, השבעים והשמונים. ומסתבר, שהרבה מהמוצרים האלה מסתובבים בשוק, שמישים לחלוטין, ונמכרים במגוון חנויות אינטרנטיות.

המקומות הטבעיים לרכוש כאלה דברים הם כמובן, איביי ואטסי, אבל מסתבר שיש גם חנויות שמתמחות בציוד משרדי רטרו. באיביי, אגב, מקבלים תוצאות מעניינות כאשר מריצים חיפוש כמו vintage office supplies lot. החיפוש מניב מגוון אוצרות שאפשר לקנות ממש בזול. אפשר לחפש גם פריטים ספציפיים שמעוררים בכם נוסטלגיה. קלמרים מגנטיים, למשל, כמו אלה שהיו מאוד פופולריים בארץ בשנות השמונים, נמכרים סביב ה-150 שקל באיביי – חלקם אפילו באריזה המקורית.

החנות המקסימה ביותר שנתקלתי בה בינתיים, היא Rad and Hungry. הקולקציה שלה קטנה אבל משובחת, ומשתנה על בסיס המציאות שהם מצליחים לאסוף. כרגע הם מציגים עטים נובעים משנות השמונים, מחברות צרפתיות ותיקות, מחברות לבית הספר מאלבניה ושלל פריטים אקלקטיים וייחודיים.

אתר מעניין אחר הוא Early Office Museum, שנראה שכמו הציוד המוצג בו, הוא תקוע הרחק בעבר של האינטרנט. למרות העיצוב העתיק והקושי בניווט, האתר מכיל תמונות ומידע מעניין על ציוד משרדי וכלי כתיבה מתקופות שונות בהיסטוריה. כיף גדול לחובבי הז'אנר. גם בישראל יש לנו היסטוריה משרדית מעניינת, אגב.

בפינטרסט יש אוספים המציגים תמונות של משרדים עתיקים ואייטמים שונים שיוצרו לפני עשרות שנים.

אין הרבה חנויות שמתמחות אך ורק בציוד משרדי ישן, אבל בחלק מחנויות העתיקות יש מדורים שמוקדשים לציוד כזה. כך למשל, ב-Lolly's Attic, אפשר למצוא מבחר כלי כתיבה ישנים ומקסימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *