מה זה עטולוגיה?

UNI Power Tank Eco

עט UNI Power Tank Eco // צילום: רויטל סלומון

אין מילה כזו, עטולוגיה. המצאתי אותה בשביל הבלוג. זו מילה שגוגל לא מכיר בקיומה (בינתיים…).

מאז ומתמיד אהבתי עטים וכלי כתיבה, פנקסים, מחברות, ניירות כתיבה יפים ומהודרים וכל מה שקשור במה שמכונה בשם המשעמם "ציוד משרדי". קשה להסביר את התחושה הנהדרת של עט מחליק על נייר, של מחברת המתמלאת ברעיונות, מחשבות ושרבוטים, של כתיבת מכתב למישהו שאוהבים.

אני שומעת מסביבי אנשים שאומרים שהם כבר לא נוגעים בעטים ועפרונות, ועושים הכל במחשב ובסלולרי. ודווקא אני, שידועה בתור זו שחיה באינטרנט 24 שעות ביממה, לא יכולה ולא רוצה להיפרד מהטכנולוגיה המופלאה של כלי הכתיבה.

אין הכוונה לעטי יוקרה באלפי שקלים, או מחברות בעיטוף עור צבי רך ובמחיר של כליה קטנה. הכיף הגדול הוא דווקא בכלי הכתיבה הסטנדרטיים, אלה שקונים בכמה שקלים או עשרות שקלים ומשתמשים בהם ביום-יום. גם בתחום כלי הכתיבה, הטכנולוגיה לא קופאת על שמריה. כל הזמן יש חומרים חדשים בעטים, סוגי דיו חדשים ומעניינים, ונסיונות לחדש, שלפעמים צולחים ולפעמים נכשלים.

עד לפני כמה שנים, היה קצת קשה ליהנות מהתחום בישראל, והיה צורך לחטט באיביי ובאטסי כדי לקנות עטים טובים או ניירות כתיבה סקסיים. אופיס דיפו (ז"ל?) שלטה ביד רמה בשוק חנויות כלי הכתיבה והציוד המשרדי, עם מוצרים שמתאימים למשרדים אפורים ומשעממים, באיכות ירודה ובלי טיפת מעוף או עניין. אם רציתם עט איכותי, סביר להניח שבסוף מצאתם את עצמכם ב"דנה עטים" הנהדרת, אבל בשביל דברים יותר סטנדרטיים לא ממש היה לאן ללכת. החנויות הקטנות סבלו מאוד ונסגרו, אבל עכשיו דברים השתנו. ממש כאן אצלנו אפשר למצוא חנויות קטנות ונפלאות, שמבינות היטב את ה-fetish של חובבי הנייר והעט. חלקן מתמקדות במוצרי נייר, חלקן מוכרות כלי כתיבה וחלקן משלבות את כל הכיף ביחד. מגמה מבורכת, ללא ספק.

מה יהיה בבלוג? סביר להניח שתמצאו פה כתבות ועדכונים על כלי כתיבה חדשים ומרגשים, נוסטלגיה ומחשבות על מוצרים שכבר אינם איתנו, ביקורות על עטים, מחברות ופנקסים, ושלל מחשבות מפה ומשם. סיכוי סביר שלחגיגה יצטרפו הגיגים בנושא מקלדות מכניות.

אם אתם רוצים לומר משהו – אתם מוזמנים להגיב בפוסטים או ליצור איתי קשר.

עד אז,

כתיבה נעימה!

 

 

4 תגובות על “מה זה עטולוגיה?”

  1. עפרוני :

    בהצלחה!

  2. שושי :

    רויטל, ברכות לייסוד הבלוג מהסוג הלא חשוב (נדמה לי כרגע), אך המרנין.
    אנא סיקרי טכנולוגיות לפתיחת עטים. אני עצמי מעדיפה בינתיים את אלו עם הקפיץ. ואולי בעתיד העט שישרוד ייפתח מעצמו (לדוגמה, באמצעות גלאי טמפרטורה או משהו)