ג'ני ביק – מקדש יוקרה לחובבי מחברות ויומנים

ג'ני ביק

ראשית, אזהרה חמורה: אם יש לכם חיבה עמוקה ואהבה פטישסטית למחברות, יומנים וכריכות עור, הפסיקו לקרוא את הפוסט הזה, ובשום אופן אל תיכנסו ל-Jenni Bick.

אל החנות הזו הגעתי תוך כדי חיפושים ממוקדים בגוגל. חיפשתי יומנים או מחברות שניתן להתאים אישית. אחרי כמה נסיונות כושלים והתרשמות גרועה באתרים גנריים (וגם קצת חפירות באטסי), הגעתי לאתר ג'ני ביק.

החנות הזו, שהשפעתה על חובבי כלי הכתיבה הינה כסירנה המיתולוגית, מציעה שלל מחברות, יומנים ופנקסים, בטווח מחירים שמתחיל בדולרים בודדים ומגיע גם ל-285 דולר עבור פריט בודד. בג'ני ביק ניתן למצוא מחברות של מותגים מוכרים כמו Moleskine ו-PaperBlanks, שנמכרים גם בישראל, כמו גם שלל מציאות מחברות שמוכרות כאן פחות, כמו אוגאמי, והקולקצייה המהממת שלהם, ברוח שנות השמונים. חלק מהמחברות מיוצרות בעבודת יד. ניתן להתאים אישית חלק מהמוצרים, על ידי הטבעה של שם או משפט כלשהו על הכריכה. גם במחברות הפשוטות יחסית, יש מבחר מצוין של צבעים עזים ומעניינים, שלא רואים בכל מקום. יש גם עטים ועפרונות וכל מיני קשקושים נוספים, אולם ההתמחות הברורה של החנות הינה פריטים כרוכים כמו מחברות, יומנים, ספרי אורחים, ספרי כתובות וכדומה.

ראוי לציין גם את חוויית הקנייה האינטרנטית המושלמת, כולל העיצוב הנקי, הניווט המצוין, הטעינה המהירה של האתר, המידע המפורט והמדויק על כל פריט ושלל התמונות הגדולות והברורות, שמקלות מאוד על הבחירה. קל מאוד לערוך את עגלת הקניות ולהסיר ולהוסיף פריטים, כמו גם להתעדכן במצבה מבלי לעזוב את דף המוצר הנוכחי שבו נמצאים. תהליך התשלום עשוי היטב, עם טפסי הרשמה מדויקים ונגישים מאוד, ואפשרות לחזור אחורה בקלות מבלי לאבד את הנתונים.

המחירים לא זולים במיוחד, וגם המשלוח לישראל יקר (כ-50 דולר עבור שני פריטים לא גדולים במיוחד). עם זאת, מדובר בחנות למוצרי כתיבה יקרים ויוקרתיים, כאלה שקשה ובלתי אפשרי להשיג בארץ. מומלץ בחום לאירועים מיוחדים, למי שיודע להעריך מחברות ויומנים איכותיים, למי שאוהב מאוד לכתוב ולמי שרוצה לקנות לי מתנה מפנקת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *