מחברות של 20 אנשים מפורסמים

המחברות של לואיס וקלארק

יומנים ומחברות יכולים לספק הצצה נדירה ומעמיקה למוחם של האנשים הכותבים אותם, בייחוד כאשר מדובר במחברות פרי עטם של אנשים מבריקים ויוצאי דופן.

בפוסט הזה מסוקרות המחברות של 20 אנשים מפורסמים ומעניינים – ממארק טוויין, דרך גנרל פאטון ועד ג'ורג' לוקאס. הפוסט מלווה בצילומים מהמחברות, ובאנקדוטות הקשורות בהן. כך למשל, מארק טווין שמר כ-50 מחברות אישיות במהלך חייו, ולרוב התחיל מחברת חדשה כאשר יצא למסע חדש.

תומס ג'פרסון, שנהג להשכים קום, התחיל כל יום בתיעוד הטמפרטורה, מהירות הרוח והלחות. גם עולם הטבע עניין אותו מאוד, והוא כתב על ציפורים, פרחים, גיאוגרפיה ואקלים. צ'ארלס דארווין מילא כ-15 פנקסי שטח בתצפיות זואולוגיות ובנתונים שאסף במהלך מחקריו. המחברות שלו הכילו גם מידע אישי כמו רשימת קניות ועניינים פיננסיים.

משלחת החקר של לואיס וקלארק תיעדה בקפדנות את כל אשר ראו, כולל ציורים של בעלי חיים ושרטוטי מפות. ביחד עם החיילים שלהם, כתבו לואיס וקלארק יותר ממיליון מילים במהלך המסעות שלהם. המשורר, המרצה והסופר ראלף אמרסון כתב כל כך הרבה מחברות, עד שהיה לו צורך באינדקס בן 400 עמודים כדי לעקוב אחרי כל המידע שצבר. אמרסון נהג לחלק את המחברות לפי נושאים – יופי ואמנות, מציאות ואשליה, אהבה ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *